1950 yılında Fransa’da Mösyö Pierre Cardin tarafından temelleri atılan marka, ilkleri ve sıra dışı tasarımları ile dünya modasına yön vererek tüm zamanların en büyük moda markalarından biri olmuştur. Bugün hala gardıroplarda yerini koruyan tayt, vatka ve maksi paltoyu hazır giyime armağan eden Pierre Cardin, otoriterlerce yeryüzünün en iyi bilinen beş moda tasarımcısından biri olarak kabul edilmektedir.

Pierre Cardin
Pierre Cardin

1993 yılında Aydınlı Grup’la imzalanan iş birliği sözleşmesi ile Türkiye’ye gelen Pierre Cardin’in üretim ve pazarlama faaliyetleri de Türkiye merkezli olarak yürütülmeye başlanmıştır. Bugün 140 ülkede sahibi olduğu 900 farklı ürün lisansı ile dünyanın en çok kabul gören ticari markalarından biridir. Dünyada 15, Türkiye’de ise 92 mağazası ile erkek ve seçili mağazalarda da kadın hazır giyim koleksiyonlarını tüketicilerine ulaştırmaktadır. Bunun yanı sıra yapılan uluslararası iş birlikleri ile halıdan gelinliğe, ev tekstilinden mobilyaya kadar 60’a yakın ürün grubunda Aydınlı Grup tarafından temsil edilmektedir.

Pierre Cardin bugün hayatın her alanında fark edilir bir şıklığı olan, sağlıklı yaşam ve sporla ilgilenen, kendinden emin ve stil sahibi kadın ve erkekler için fonksiyonellik sunan koleksiyonlar hazırlamaktadır. Marka, kaliteyi ve konforu birleştirdiği tasarımlardaki gücü ve ustalığıyla, yaşamın her anına stiliyle imzasını atarak moda konusunda yol göstericidir.

Siltab, 2006 tarihinde, Aydınlı Grup Pierre Cardin markasıyla yaptığı lisans anlaşmasıyla erkek ayakkabı ürün gruplarını bünyesine katarak Türkiye, Iran, Irak ve Suriye ülkelerinde lisans hakkına sahiptir.

 Pierre Cardin resmi web sitesi : www.pierrecardin.com.tr

Pierre Cardin
Pierre Cardin